Plenkovina už se nedělá jen v klasické bílé, která se užívala na pleny, ale pro uspokojení zájmu spotřebitelů se začala vyrábět i v barevném provedení a s různými vzory.

Pár jednoduchých nápadů, na co využít plenkovinu:

❶ Prvotně samozřejmě na dětské pleny, které si můžete nastříhat na velikost, která vám vyhovuje. Stejně dobře si zvládnete ušít i plenkové kalhotky.

❷ Z barevné plenkoviny, která je jemná a šetrná k dětské kůži si snadno můžete ušít podložky pro děti, s vnitřní vložkou z vatelínu, aby byla podložka měkká a dítěti se na ní dobře leželo.

šití3

❸ Ze zbytků látek si můžete udělat různé hadříky na úklid v domácnosti. Látka je savá a dobře se s ní i utírají povrchy nábytku.

❹ Pokud umíte troch šít, plenkovina je zajímavým materiálem na jednoduché kousky oblečení, kdy si za pár korun obohatíte šatník. Můžete zkusit nějaké jednoduché šaty na doma, pohodlného volného střihu, třeba s rozepínáním na knoflíčky. Určitě zvládnete i jednoduchou halenku nebo košili. S materiálem se pracuje na šicím stroji dobře a zvládne to i začátečník. Stejně dobře si můžete ušít pohodlné a na dotek příjemné pyžamo nebo košilku na spaní.

šití4

Plenkovina se dobře pere, což je dáno jejím prvotním použitím. Také se jednoduše žehlí a platí, že po několika vypráních je na dotek ještě příjemnější, než když je nová.

K šití samozřejmě kromě šicího stroje potřebujete ještě další drobnosti a určitě vše i s plenkovinou https://www.prima-obchod.cz najdete v e-shopu a vše si můžete v jedné zásilce za jedno poštovné objednat, odpadne vám tak běhání po obchodech.

V širokém sortimentu zboží si můžete k šití vybrat potřebné nitě, barevně sladit knoflíky, vybrat si mezi zipy. Určitě najdete nějakou ozdobu, stužku na ošití, krajku na zajímavý detail, nebo nějakou hezkou nášivku. Najdete zde například i gumy všeho druhu, vhodné nůžky, krejčovský metr a mnoho dalších užitečných drobnůstek.