Je pravdou, že mnohdy stanovené poštovné stojí více, než samotná zásilka, kterou odesíláme. Mnohdy nás dokonce zaskočí i to, že je poštovné tak velké, že snad bychom ušetřili i více, když bychom to sami na určené místo dovezli. Přesto se dá ale i ušetřit, jen vědět, jak chytře na to. Ono totiž postačí změnit obaly a hned je hmotnost zásilky nižší a tím pádem i její cena za odeslání. Vyměnit papír za plastovou obálku není nijak složité a navíc to má přirozeně další benefity.

poštovní obálky

Papírový obal – snadno se poruší, nemá žádnou ochranu před prachem, vlhkem a dokonce se dá velmi snadno poškodit, což přirozeně je velmi nepříjemné. Váha je také přece jenom o trochu těžší.

Plastový obal – má skutečně několik příznivých skutečností, proč je výhodnější. Přirozeně pokud je to vůbec možné použít na odesílaný obsah zásilky. Například se dá naprosto skvěle uzavřít, což je velká výhoda. Lepicí proužek se poté nedá nijak otevřít, jen skutečně odtrhnout a tím se zásilka viditelně znehodnotí. Dále je plastová obálka skvělá v tom, že když se uzavře, tak se dovnitř nic nedostane, žádná voda, vlhkost nebo prach, tudíž je obsah dokonale chráněný. Cenově jsou tyto produkty dobře dostupné a v různých velikostech, tudíž lze odesílat odpovídající zásilky dle potřeby. Jen snad přece jenom by se neměly posílat předměty, které mohou obal snadno poškodit a proříznout, ale to již je na každém odesílateli.

poštovní schránky

Snadné doručení do schránek

V podstatě se tímto plastovým obalem zase tolik nezmění, jen snad komfort doručované zásilky. I do klasických schránek se dají běžně doručit, ale také se dají skvěle použít jako cenné psaní, třeba na odesílání stravenek či jiných cenných papírů. Zde ještě přelepení jistí podpis, což je v podstatě další výhoda. Navíc se nabízí i v různém barevném provedení, což sice nezmění přednosti doručení, ale alespoň potěší, když mezi jednotvárnými obálkami se objeví jedinečný jiný design.