Rybaření už není v dnešní době ničím nemožným. Může se mu věnovat prakticky kdokoliv, kdo splní požadavky stran znalostí, vyřídí si všechno to papírování kolem a zaplatí nemalé peníze. Protože není jediný důvod pro to, aby byl někomu zakazován jeho sen stát se „tichým bláznem“ z Petrova cechu. Jedná se totiž o „bláznění“, které není společensky škodlivé, tito „tiší blázni“ vesměs nikomu nevadí, žijí si někde v ústraní u vody svůj nenápadný život a není tak žádný důvod po nich jít a házet jim klacky pod nohy.
člun na rybaření

A je-li dnes na rybaření v naší vlasti něco, v co nelze moc doufat, pak nejspíše jedině to, že nám něco skočí na háček. Protože ryb – jak je o tom nejednou informováno – u nás citelně ubylo a ubývá. A je tak nejednou úspěchem, pokud rybář zaboduje někde jinde než na soukromých sádkách.

Ovšem ne všude je ryb málo a ne všude může být člověk rád, když chytí alespoň nějakou tu malou čudlu. Protože v dnešní době už jsou hranice otevřené a je tak možné jezdit rybařit klidně i k moři. A takové , to už je jiné kafe než nějaká ta česká přehradní nádrž, rybník, říčka, ne-li dokonce potůček.

Takové rybaření v moři přijde sice pomalu i na moře peněz, ale jinak to není nemožné. Klidně můžete sbalit vercajk a vyrazit za rybařinou třeba někam na sever. Dejme tomu do Norska, jež je rybařením vysloveně proslavené.

Ovšem u moře vcelku pochopitelně nevystačíme s tím, na co chytáme u nás doma. A to ani tehdy, když jedeme na „normální“ ryby a ne na lov něčeho, co by mohlo hrát hlavní roli v Čelistech. Logicky je tu potřeba rybářský prut, ovšem k němu bychom neměli zapomenout přibalit třeba i další nezbytné či alespoň vhodné doplňky.
umělý žralok

Třeba takový multiplikátor. Což je technická novinka, jež až k nám dorazila právě ze severní Evropy a Ameriky a jež je určena právě k lovu něčeho většího, než jsou dejme tomu vánoční kapři.

Jedná se tu o typ klasického navijáku, lišícího se od sobě podobných tím, že je konstrukčně jednodušší, je vyroben z odolnějších masivních kovů a pojme větší délku vlasce nebo pletené šňůry.

Tento naviják snese i hrubší zacházení a je rybáři ještě prospěšnější ve chvíli, kdy používá coby pomůcku i malý elektrický motorek, jenž je právě při lovu větších macků v moři nejednou k nezaplacení.

Takže na to myslete, až pojedete k moři. Přece byste se tam celé dny jen neopalovali, že? Když tam můžete něco i chytit.