Ochránit malé dítě, to není jen tak. Je potřeba na něj pořád dohlížet, jinak se může stát neštěstí. Není ničím výjimečné, když dítě přestane z nenadání dýchat. V takovém případě je nutné okamžitě reagovat, jelikož v tomto případě hrají velkou roli i vteřiny. Jak ale zjistit, že se něco takového děje, když nejsme zrovna v pokoji. Naštěstí je dnešní doba plná špičkových technologií, díky kterým můžeme dát své nejmenší spát a zároveň na ně alespoň částečně dohlížet. Díky nim existují takzvané dětské chůvičky, které fungují jako elektronická stráž dětí ve chvíli, kdy nejsme v pokoji přímo s nimi.
květinový klobouček

Způsob fungování

Důvodů, proč mít malé dítě neustále pod dozorem je samozřejmě celá řada, není to jen kvůli zástavě dechu, ale lze tak předejít i různým zraněním, když se třeba plazí, kam by nemělo. Každá chůvička má dva základní komponenty. Prvním vysílač, tím druhý je pak přijímač. Oba komponenty jsou stejně důležité. Vysíláš slouží k tomu, aby monitoroval dítě, a ať už ve formě zvuku, obrazu nebo v jako obojí. Co se týče přijímače, ten využívají samotní rodiče a je obvykle někde v jejich blízkosti. Vysílač zasílá veškeré relevantní informace do přijímače a informuje tak rodiče o tom, co se děje v pokoji kde leží jejich potomek. Jedná se o velice užitečné zařízení, které nejen může pomáhat zachraňovat životy, ale také zmírnit stres samotných rodičů, kteří tak nemusí být u svého malého dítka dvacet čtyři hodin denně. Ideální je, když je součástí přístroje i monitor dechu .
chodidla miminka

Cena

Cena se samozřejmě liší přístroj od přístroje. Jednodušší typy, které disponují pouze základními funkcemi, jsou samozřejmě daleko levnější než modely, které mají funkcí daleko více. Ne vždy však všechny možnosti, které dětská chůvička nabízí skutečně využijete. Některé jsou pouze kosmetické a na základní funkci přístroje mají jen pramalý vliv.