Dnešní doba, kdy ceny rostou strmě nahoru, nás nutí k šetření financí. Může to být jedním z důvodů proč se rozhodneme ke koupi ojetého vozidla. Než si vůz vybereme, měli bychom zvážit všechny požadavky, které od vozidla očekáváme. Vozidlo bychom si měli nechat důkladně prověřit, aby ve výsledku naše snažení o úsporu peněz nemělo opačný efekt. Vozidlo, které by později bylo nutné opravit, nás může nakonec stát ještě několik tisíců navíc. Proto není od věci, můžeme-li si s sebou k výběru přizvat odborníka, který nám s výběrem poradí.

Tachometr

Na co si dát pozor při výběru ojetého vozidla?

Pokud chcete vozidlo opravdu zánovní, máte možnost koupit vůz z předváděcích akcí. Automobily jsou ještě v záruce a opotřebení je téměř nulové. Nutné je pravidelně navštěvovat technické kontroly. Mají najeto pouze minimálně kilometrů. Prodejní cena je o poznání nižší než u nového auta. Podle VIN kódu si můžete nechat u některých společností prověřit zdarma historii vozidla. Za poplatek lze zjistit skutečný stav tachometru, rok výroby. Bohužel stáčení tachometru je u některých autobazarů velkým nešvarem. Dozvíte se také informaci, zda vozidlo nebylo kradené nebo po dopravní nehodě.

oprava vozidla

Ideální bude pokud se vyhnete vozidlům, která jsou po nehodě nebo opravovaná. Zkontrolujte si, zda na některých místech není odlišná barva laku, která by svědčila, že vozidlo bylo havarované. Nehleďte pouze na interiér. Vozidlo zkontrolujte i zespodu. Uvidíte, zda nedochází ke korozi. Musíte si také uvědomit, že všechna ojetá vozidla mají svoji historii, a že kromě pořizovací ceny budete muset nějakou sumu investovat do oprav. Nepodstatná není ani kupní smlouva. Všechna práva a povinnosti vyplývající ze smlouvy přecházejí na vás. Nezapomeňte na uzavření pojištění odpovědnosti za škodu. Navštivte i stanici technické kontroly.