Nemám tu rozhodně v úmyslu hustit do vás, že doma nebo na pracovišti či kdekoliv jinde svítíte špatnými zdroji světla a že se musíte stůj co stůj polepšit. Protože já nejsem Evropská unie, která nám prostě a stručně zakázala v našem vlastním zájmu klasické žárovky. Nehodlám vás do výměny osvětlení nutit, ani se do vás nehodlám navážet za to, že možná nepoužíváte ‚to pravé‘. Protože jsem zkrátka přesvědčen, že to je jenom a pouze vaše věc.LED světlo.jpg
Ovšem i kdy v tomto ohledu ponechám vše jenom na vás, přesto mi to nedá. A navrhnu vám, abyste si své stávající osvětlení porovnali třeba s LED panely 120mm lightpark.cz. Protože třeba sami přijdete na to, že by se vám hodilo něco lepšího než to, co máte. A na změnu k lepšímu není nikdy pozdě.
Zmíněné LED panely měly sice podle původních záměrů posloužit jen jako náhrada za klasická kancelářská svítidla do rastru na trubice T8, ovšem nakonec nezůstalo jenom u toho. Díky svému modernímu a subtilnímu vzhledu si získaly oblibu i u široké veřejnosti a postupně pronikly jak do kanceláří a průmyslových objektů, tak i do bytů, restaurací, hotelů, penzionů a podobně. Tam všude nahradily klasické zářivky.
A to nejen kvůli svému vzhledu, ale i kvůli dalším přednostem, jako jsou vyšší životnost, větší světelná výtěžnost, úspora elektrické energie, rovnoměrná distribuce světla či možnost je jak zavěsit, tak i přisadit. A nezanedbatelný význam má třeba i to, že jde o svítidla bezúdržbová.LED osvětlení.jpg
A tak dnes podobné panely svítí v kdejaké místnosti. V kancelářích, domácnostech, halách i různých jiných veřejných prostorách. A všude zaručují maximum světla při současné minimální spotřebě elektřiny a tudíž za nízkou cenu.
A je nasnadě, že toho by jenom blázen nevyužil.
A proto měli-li byste někdy uvažovat o změně osvětlení, nezapomeňte se poinformovat i o těchto panelech. Rozhodně vám to nemůže uškodit.