Vlastní bydlení je vlastní bydlení, to se nedá s ničím jiným srovnat. To vám řekne naprosto každý, kdo někdy bydlel v jakémkoli typu podnájmu a pak se přestěhoval do vlastního.

slimák, provazy, kontejner

A platí to i v případě, kdy jste podnájemníkem ve vlastní rodině, nejčastěji u rodičů. Ono to totiž na první pohled ani jako podnájem nevypadá, když bydlíte někde, kde jste zvyklý bydlet celý život, nicméně ruku na srdce, pokud ještě ve třiceti letech přebýváte v „mamahotelu“ namísto toho, abyste se o sebe staral sám, tak pak je něco špatně. Ovšem pokud vám podobný stav vyhovuje a spokojená je i vaše matka, tak to v podstatě není žádná velká katastrofa, alespoň z pohledu vás dvou jako přímých aktérů.

Ovšem mnohem horší to může být, když si v takové situaci najdete nějakou vážnou známost a chcete ji v takovém příbytku následně také ubytovat. Z takové situace pak nemůže plynout nic jiného než problémy, protože vaše matka bude přirozeně dotyčnou bedlivě sledovat a do všeho jí mluvit a snažit se ji přimět k tomu, aby vše běželo ve starých vyjetých kolejích, na které jste byli zvyklí. A to je začátek konce, zvláště v případě, kdy si to včas neuvědomíte. S takovou můžete rychle přijít o svou přítelkyni dříve, než váš vztah vůbec pořádně začne, a vy jste na té nejlepší cestě zůstat do konce života sám, uvázán ke své matce.

dlaň, domek v bublině

Pokud tak tedy nechcete dopadnout, tak se co nejdříve seberte, vezměte, co máte, a i když toho třeba nebude mnoho, tak si v první řadě a co nejdříve pořiďte vlastní bydlení. Co na tom, že mizerně vyděláváte, hlavní je, že máte alespoň nějaký příjem. Vždyť nikde není psáno, že musíte celou potřebnou částku na bydlení mít hned po ruce. S tím, co nemáte vám může hravě pomoci hypotéka bez dokládání příjmů, a váš život ihned získá jiný rozměr.