Pediatři a ortopedi doporučují dodržovat správné zásady zdravého nošení, a to zejména správné polohování kyčlí a páteře dítěte. Je nutné, aby bylo dítě podsazeno a mělo nožičky do tvaru M, zakulacená záda a bylo čelem k matce, nosítka s jinou polohou a visícími nožičkami nejsou ergonomicky správně ušitá, přesto je jich na trhu spousta. Při výběru správné nosící pomůcky si proto nechte poradit lektory vázání, existují také půjčovny nosítek, kde vám rádi poradí a za úplatu nosítka různých výrobců zapůjčí.
 nosící matka
Mezi základní typy patří:
·         Elastické šátkyjsou vhodné pro novorozence a díky pružnosti se lehce přizpůsobí malému tělíčku. Jejich nosnost je přibližně do 6 kg a preferují je rodiče na prvních pár měsíců, díky gramáži a prodyšnosti zejména na léto.
·         Šátkypevně tkané jsou díky rozdílné gramáži a možným příměsím vhodné jak pro novorozence, tak pro větší batole. Existuje nespočet úvazů a návodů na ně, většinou si maminky oblíbí dva, které uvažují nejčastěji a jsou jim nejpohodlnější. Některé nosičky preferují nošení vepředu, další na zádech, kde se váha dítěte rozloží jiným způsobem a je oblíbené zejména na nošení větších a těžších dětí.
·         Ergonomickánosítka jsou velmi oblíbená kvůli snadnému použití a modernímu designu. Nosítku dávají přednost zejména maminky, které se bojí navázání šátku a nejsou si jisté úvazem, který se může povolit. Také nosící tatínkové jsou ji většinou jistější, stačí zapnout pár přezek a může se jít na procházku.
·         RSšátky jsou tkané textilie zakončené kroužky na provlečení šátků v různých velikostech podle gramáže šátku. Mají kroužky všité, kratší klasické šátky je možné také uvážit pomocí kroužků ve speciálních úvazech. Je oblíbený zejména pro snadné a rychlé použití na cestování a přechody s dítětem k lékaři.
 šátek na nošení
Pokud stále nevíte, zda si pořídit šátek nebo nosítko, nejlepší variantou je navštívit některý z regionálních srazů aktivních „nosiček“. Na místě si vyzkoušíte šátky různých gramáží a nosítka od více značek a zvolíte si sama, co vám vyhovuje. Pokud budete investovat do kvalitního šátku nebo nosítka, jistě se vám peníze tisíckrát vrátí, protože miminko je nejspokojenější u své maminky a v prvních měsících života si užívá polohu jako v bříšku.