Kotvičník, tedy odborně řečeno kotvičník zemní lékařský je doplněk stravy. Informací o něm najdete opravdu mnoho, ale informace jsou i poměrně různorodé, takže si v tom pojďme udělat jasno. Kotvičník neobsahuje žádné hormony, ale jeho účinky našemu tělu zajišťují steroidní saponiny. Což jsou takové látky, které stimulují produkci našeho testosteronu a to právě potlačením přirozeným hormonálních receptorů. To v konečné fázi vede k produkci většího množství luteinizačního hormonu, který povzbuzuje naše tělo, aby vytvořilo více a více testosteronu. Z kotvičníku se používá zejména jeho nať, prášek z plodů a hlavně extrakty, které jsou nejsilnější.Doplněk stravy
Je jasné, že s přibývajícím věkem množství testosteronu v těle klesá, tak je kotvičník doporučen jak ženám, tak také mužům nad 40 let. Uvedená věková hranice je však pouze orientační, takže se neděste, platí pouze v obecném měřítku, každý jedinec je jiný!
Jak poznáte, že máte nízkou hladinu testosteronu? U žen se projevuje tak, že pociťujete problémy s únavou, nespavostí, přibíráním na váze, máte snížený zájem o sex, trpíte depresemi, dochází k řídnutí kostí, máte nepravidelnou menstruaci, trpíte úzkostmi, ztrátou vlasů nebo neschopností dosáhnout orgasmu. Přírodní kapsleVšechny tyto příznaky vám mohou naznačit, že máte nižší hladinu testosteronu. Čím více těchto problémů máte, tak tím je větší pravděpodobnost, že je hladina nízká. Věřte, že kotvičník pro ženy řadu výše vyjmenovaných problémů vyřeší za vás! Nebojte se vyzkoušet. Prodávají se jak malé balení, tak i velké. Dokonce si můžete vybrat i formu užívání – prášek z plodů, čistý extrakt nebo v kapslích. Za zkoušku opravdu nic nedáte, vašemu tělu to může přinést jen užitek. Jedná se o ryze přírodní pomocník. Mimo jiné, také posiluje srdce, čistí krev, zvyšuje imunitu a obranyschopnost. Účinky z kotvičníku pocítíte již za několik dní.