Abych byla upřímná, tak si nedokážu představit život bez elektro věcí. Já sama jich mám doma hodně a nevím co bych dělala třeba bez počítače, televize a mobilu. Ale když to tak vezmu, kdyby náhodou bych se musela toho vzdát, tak sice budu ve stresu a v depresi, ale představte si, kdyby nebylo bílé elektro? Kam se řadí samozřejmě lednice, pračky, myčky, sušičky, trouba a podobné věci.

Homeoffice je velmi oblíbený.

Myslím, že toto by hodně ztížilo vaření a hospodyňky by byly jistě v koncích. Jak jsme si zvykli na pohodu doma, tak bychom se jí velmi těžko vzdávali nebo učili znovu bez toho žít. Vím, že dříve, třeba ve středověku to bylo zcela běžné, že lidé neměli nic. Vždyť nebyla ani elektřina, takže žádnou lednici či pračku vůbec nepotřebovali. Ale zase jim závidím ten fakt, že si vždy krásně poradili. Prali v řece bez jakéhokoli přípravku. Jednoduše jen ve studené a někdy přímo ledové vodě. A nám opravdu musí být jasné, že ne všechny fleky a skvrny se vypraly. To nešlo a nebylo to ani možné. Takže mnoho lidí nechodilo v dokonale vypraných šatech.

Bez televize bych asi už být nemohla.

Navíc to ani nebylo třeba, protože stejně si je další den umazaly. Ve středověku se pracovalo hlavně na poli nebo někde ve službě, třeba jako kožař, co činil kůže a dělal z nich oblečení. Bývali i kováři a všechno se dělalo ručně. Žádné elektro pomůcky nebyly. Třeba dnes si můžeme udělat pedikúru doma elektro pilníkem, stejně tak i manikúru. Ale dříve to vážně nebylo. Navíc musíme být upřímní. V té době ani nikdo nad nějakou pedikúrou či manikúrou ani nepřemýšlel.  Je jasné, že každý spíše myslel na to, co zítra bude jíst a jak uživí rodinu, než aby myslel na to, jaké šaty si další den vezme a v jakém stavu jsou jeho nehty či nohy. Holt v dnešní době elektro věci a další chytré věci jsou takovou vymožeností, že si bez nich nedokážu představit život. Myslím ale, že to i usnadňuje hodně práci. Je například prima pracovat na homeoffice, jako třeba já. Navíc v dnešní době je in pracovat doma přes počítač. Sice z toho bolí záda, ale je to i tak fajn.