K tomu, abyste měli ze svého spánku báječný pocit, nezbytně potřebujete dobrou postel. Kvalitní lůžko, to je základ dobrého spánku. Takže pokud si ho právě vybíráte, tak volte pečlivě!

Mnoho lidí si nábytek vybírá podle vzhledu – podle toho, jak zapadá do jejich interiéru. To je jistě důležité protože všichni chceme žít v prostředí, ve kterém se budeme dobře cítit, ale rozhodně by se nemělo jednat o to hlavní, anebo dokonce jediné kritérium, které při výběru lůžka vezmeme v potaz.

Právě v ložnici trávíme většinu času z celého dne a takový pobyt má velký vliv na naše zdraví. Proto je důležité, abychom místo, kde spíme, vybavili jen zdravotně nezávadnými materiály – ať už jde o povrchy, bytové textilie, nebo nábytek. Ovšem ideální je vybavit zdravotně nezávadnými materiály celou domácnost.

mattress-2489615_640

Pokud jde o nábytek, tak je v tomto směru sto procentní spolehnutí například na dřevo. Ovšem pozor, pouze na dřevo! Na nic jiného, než na sto procentně nezávadný masiv, jedině ten je zárukou, že se z něj nebudou do okolí uvolňovat žádné škodliviny, ani zdraví rizikové látky. Což se naopak nedá říct o dřevotřísce, kterou tvoří kousky dřeva slepené rizikovými lepidly.

Navíc, pořídit si domů nábytek z dřevěného masivu se rozhodně vyplatí. Jistě se vám bude líbit, neboť je krásný na pohled a skvěle zapadne do každého typu interiéru, ať už jde o ložnici, kterou vybavíte skříněmi a postelí z masivu 180×200 cm, anebo třeba o obývací pokoj.

wood-3107139_640

Jeho cena vám možná na první podhled bude připadat vyšší, než u jiného nábytku, ale věřte tomu, že kousky z poctivého masivu vám vydrží dlouhá léta a budou vám prakticky sloužit klidně i několik generací. Velkou výhodou poctivého dřeva je to, že stárne do krásy a čím je starší, tím je jeho vzhled hezčí. A kdyby se vám náhodou stalo, že se nábytek poškodí, je snadné ho opravit – můžete ho buď obrousit anebo poškozený kus vyměnit za jiný.