Různé varianty

Jestliže náš rodinný dům není napojený a dálkové teplo, tak musíme mít vlastní kotel, protože v zimě musíme mít uvnitř rozumnou teplotu. Samozřejmě nepotřebujeme tropy, ale jistě se nechcete klepat zimou, přičemž potom je riziko nachlazení ještě mnohem větší. Kotle na plyn jsou v současnosti na ústupu, protože situace na trhu není moc příznivá, což samozřejmě vedlo k tomu, že zájem upadá.

hořící dřevo

Naopak řada lidí se vrací ke kotlům na tuhá paliva, protože když si uděláme včas zásoby, tak potom můžeme v klidu topit celou zimu a nejsme závislí na nikom. Obecně je tento druh pracnější, protože u běžných kotlů bez zásobníku musíme chodit pravidelně přikládat. Samozřejmě jestliže budete využívat dřevo, a to si sami štípat, tak pracnost je ještě vyšší. Za zmínku stojí elektrické kotle, kde nepotřebujeme ani komín, přičemž doporučovali se pro moderní dobře zateplené domy rozumných rozměrů. Při dnešních cenách elektřiny se však většinou moc nevyplatí.

Tepelné čerpadlo

Zdrojem energie, o kterém se dnes části hovoří je tepelné čerpadlo a mnoho lidí se o něj zajímá, jestli je výhodné i pro ně. Jako první můžeme zmínit pořizovací náklady, které jsou jedny z nejvyšších, na což musíme brát ohled. Ovšem provozní náklady jsou zase nižší, takže je potřeba nechat si spočítat požadovaný výkon a výslednou návratnost odborníkem. K provozu je zapotřebí elektrické energie, protože ta nám pohání kompresor.

tepelné čerpadlo

Sice spotřeba není vysoká, ale musíme brát ohled na dnešní ceny elektrické energie. Jestliže se na základě propočtu a srovnání s dalšími zdroji tepla rozhodnete právě pro tepelné čerpadlo, tak tuto práci můžete svěřit odborníkům, kteří ji se postarají o to, aby celý systému fungoval. Tepelná čerpadla Olomouc poskytnou dostatečný výkon a zároveň efektivitu, takže nespotřebovávají nijak velké množství elektřiny. Mají tu vyber z více zařízení, přičemž zde už je na Vás vybrat si, které bude pro Vaši nemovitost nejvýhodnější.