Šití na děti není vůbec složité a proto se do něj pouští čím dál více žen, které nikdy nic nešily. A tak si mnohdy neví rady s výběrem látky, ze které oblečení ušít. Je spousta možností, navíc můžete využít i kombinaci látek. Jaké látky se vám budou na dětské oblečení hodit? Nekupujte jich příliš mnoho, vždycky se dají dokoupit v průběhu.
rostlina bavlny
Kvalitní bavlna
Kvalitní bavlna je základem každého šatníku. Měla by být opravdu kvalitní a nejlépe v bio bavlně, a navíc organická. Proč? Náhražky bavlny mohou na naší kůži nadělat velké problémy, u dětí tohle platí dvojnásob. Koukejte na certifikaci bavlny, bio kvalita vás nikdy nezklame. Navíc oblečení z bio bavlny je velice pohodlné a příjemné na kůži.
Teplákovina
Teplákovka může být i z bavlny, využívá se však i jiných materiálů, nebo jejich kombinace. Teplákovka je teplejší než klasická jednovrstvá látka, často je zateplená zespodu slabším chloupkem či smyčkami. I u teplákovin koukejte na certifikaci materiálu, který kupujete. Musí mít certifikát pro použití pro děti. Je nutné, aby měla atesty i na použité barvy.
Úplety
Pružné úplety https://www.vasbytovytextil.cz/kategorie-produktu/sortiment/latky-metraze/bavlna/ se liší od pevných látek především v tom, jak jsou utkány. Stejně jako u všech ostatních látek dbejte na vhodnost použití pro děti a tím pádem budete mít svědomí čisté. Úplety se dají koupit ve všech možných barvách, většinou se používají na pružné náplety v pase a kolem kotníků.
látky barevné
Speciální látky
Na dětské oblečení se vám bude hodit třeba softshell, a to jak v zateplené, tak v klasické variantě. Zateplené se budou hodit na zimu, se spodní vrstvou zastanou i zateplené kalhoty. Hodit se vám budou také látky jako je třeba madeira. Bavlněné látky a madeiry se hodí třeba na letní šatičky a podobné letní oblečení.
Dále se můžete zaměřit i na speciální látky třeba s přídavkem merino vlny, nebo jiného funkčního materiálu, vhodného jak na zimu, tak na léto.