Pokud chcete zhubnout, nejlepší je se do toho pustit hned. Když budete příliš dlouho otálet, pravděpodobně se do hubnutí nikdy nepustíte, což by byla škoda.

Nejlepší je hubnout efektivně

Nadváha není v našich krajinách ničím novým, spíše naopak. Vždy se u nás jedlo velice dobře a česká kuchyně není známá pro svou lehkost a svěžest. Zasytí, ale také dokáže člověka obdařit mnoha kilogramy navíc. Nikdy to ale nebyl kdovíjak velký problém, jelikož lidé měli obvykle pravidelný pohyb, díky čemuž ani u nás nebylo příliš mnoho obézních jedinců. Vždy se tu řešily maximálně velké nadváhy. To je už ale v dnešní době pouze pěkná a trochu vyčpělá vzpomínka, jelikož obézních jedinců u nás přibývá každým rokem stále více a více. a to samozřejmě není dobře, hlavně tedy ze zdravotního hlediska.

Bio zelenina

Jsou tu samozřejmě ale možnosti, jak toto řešit. Nejlepší je upravit si jídelníček tak, abyste nepřibírali, případně ještě lépe – hubli. Ne každý ale potřebuje nasadit drastickou dietu, která by mu od základu změnila život. Jsou lidé, kteří sice vypadají robustně, ale vyloženě tlustí nejsou. Abyste zjistili, jestli mezi ně nepatříte, měli byste si změřit index BMI Bmikalkulacka, díky kterému se dozvíte vše podstatné o vaší váze, případně nadváze.

Chřest, brambory a rajčata

Změna jídelníčku

Dejme tomu, že opravdu máte nemalou nadváhu. Takže jak na to? Inu, bez změny jídelníčku to nejde. U lehkých nadváh stačí pouze pár drobných změn, ale v případě, že máte nadváhu velkou či dokonce vás již ohrožuje obezita, je dobré provést změnu mnohem radikálnější. To většinou znamená vynechání sladkých a tučných jídel. Zapomeňte na tlačenky, bábovky nebo jiné obdobné pochutiny a raději si každý den dopřávejte velké porce ovoce a zeleniny. Rozhodně vám k chuti přijdou i mnohé druhy luštěnin. Ty jsou rovněž zdravé a dokáží zasytit.

Poraďte se

Ne každá dieta, kterou najdete na internetu, je skutečně funkční. A pokud je, tak nemusí být úspěšná zrovna ve vašem případě. Každý člověk je totiž unikát, a proto si každý zaslouží vlastní individuální jídelníček. Nejlépe uděláte, když vyhledáte dietologa nebo výživového poradce, který vám v dalších vašich krocích dobře poradí.