Prvním krokem je nakoupení počítače, který potřebujete. Může to být klasický kancelářský počítač, nebo nadupaná herní mašina. Ke všem druhům počítačů však potřebujete různé doplňky. Ty všechny si vypíšeme zde, abyste na nějaké náhodou nezapomněli. Kromě takových základních doplňků jako je třeba klávesnice nebo myš je mnoho dalších, bez kterých byste se dlouhou dobu neobešli.

herní klávesnice

Rozhodně nezapomeňte na ozvučení. Některé monitory mají funkci, že dokáží přehrávat i zvuk z vbudovaných reproduktorů. Jenže kvalita toho zvuku není nic moc a ve většině případech je naprosto nedostačující. Proto byste neměli zapomenout na pořádné ozvučení. Pokud nejste nároční, klasické „bedničky“ postačí. Můžete si jejich zvuk sami ozkoušet v nějakém obchodě a na základě toho se rozhodnout, jaké byste chtěli. Pokud nemáte příliš citlivý sluch a nezáleží vám tak moc na kvalitě zvuku, nemusíte ani vybírat dlouho.

Další věc, na kterou hodně lidí zapomíná je osvětlení k počítači. Stačí jakákoliv malá lampička. Je potřeba z toho důvodu, abyste při večerech nekoukali přímo do světla, ale měli při ruce i jiný zdroj. Bez něj by vás po chvíli mohli začít bolet oči. Na tento doplněk hodně lidí bohužel zapomíná.

herní PC

Při zakoupení stolního počítače musíte rozhodně myslet i na samotný mikrofon. Někteří jsou zvyklí z notebooků, že je mikrofon vbudovanou samozřejmostí, jenže u PC je třeba koupit externí. Investujte do něj tolik, kolik uznáte za vhodné. Více rozhodně utratí lidé, kteří potřebují vysokou kvalitu zvuku. Jsou to například různí streameři, YouTubeři nebo jiní tvůrci obsahu. Klasickému uživateli stačí mikrofon ze sluchátek nebo jakýkoliv jiný stolní mikrofon. I když si myslíte, že mikrofon používat nebudete, kupte si ho i tak! Rok 2020 nám sám ukázal, jak potřebné je, abyste měli mikrofon při ruce. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat zavolat přes nějakou sociální síť svému kamarádovi, nebo pracovnímu kolegovi.