Dnešní mládež byste těžko potkali bez mobilu v ruce a bez sluchátek v uších. Proto by jako vděčný dárek mohly být například sluchátka. Ale nemysleme jen na druhé, obdarovat můžete i sebe a nemusíte být už zrovna teenagerem. Na trhu je dnes již nepřeberné množství sluchátek a záleží na vaší náročnosti a požadavcích. Vybírat byste je měli hlavně podle toho, kde se budou používat, zda venku, doma, nebo při sportu.

mobilní telefon se sluchátky na stole


          Sluchátka na ven

Na cestování a na ven jsou ideální sluchátka do uší. Jsou lehká, drobná, a tak je snadno sbalíte do zavazadla, aniž by zabraly místo, nebo je strčíte jednoduše do kapsy. Základními typy jsou Špunty a Pecky. Špunty oproti Peckám tlumí okolní hluk a lépe hrají. Pecky bývají levnější, ale na úkor kvality zvuku. Bývají vybavená i mikrofonem a tlačítkem pro příjem hovoru, takže je nemusíte vyndávat z uší, když chcete přijmout hovor.


          Sluchátka na doma

Pokud chcete sluchátka, která vám budou sloužit hlavně doma k počítači nebo notebooku, pak vybírejte sluchátka přes hlavu s náhlavním mostem. Jsou rozhodně pohodlná a lépe hrají, než sluchátka do uší. Jen kvůli rozměrům nejsou tak praktická k přenášení, ale to vám doma rozhodně vadit nebude. Pokud chcete opravdu vysokou zvukovou kvalitu, volte Hi-Fi sluchátka, jsou vhodná pro náročné posluchače.
žena poslouchající hudbu ze sluchátek


           Sluchátka na sport

Pokud vybíráte sluchátka na sport, pak je dobré se zaměřit na to, jaký druh sportu s nimi budete vykonávat. Na kolo, běhání a další aktivní sporty, při kterých by vám sluchátka mohla vypadnout, zvolte model s klipy za uši. Pokud chodíte běhat i v dešti, zde se budou hodit vodotěsná sluchátka.

 

Chcete-li, aby vaše pohodlí se sluchátky bylo co nejvyšší, nezapomeňte, že u všech modelů, ať už do uší či přes hlavu, jsou v nabídce bezdrátová sluchátka. Bez kabelu budete mít maximální pohodlí i s poslechem vaší oblíbené hudby.