Letní teploty šplhají vysoko nad třicet stupňů, sluníčko svítí a ž pálí, venku příjemně teplo, ideální počasí na letní osvěžení. Mnoho lidí má tu výhodu, že nemusí nikam dojíždět, ale mohou si letní vysoké teploty užít v klidu doma zahradě, mají totiž domácí zahradní bazén. Ten může mít desítky podob, může být kulatý, oválný či hranatý, může být velký i malý, nad zemí nebo i zabudovaný v zemi nebo krytý v místnosti. Záleží na tom, kolik do něj chcete a můžete investovat.

bazén lehátka

Tradiční jsou nadzemní typy například i kulaté, které si lidé pořizují, aby se v létě mohli osvěžit ve studené vodě. Ideální pro děti i dospělé, protože takové osvěžení si jistě v horkém letním dni, kdy teploty stoupají ke čtyřiceti stupňům, užije každý z nás.

V bazénu se dá také relaxovat na lehátku a krásně se opalovat, můžete plavat, dovádět s dětmi, potápět se, lenošit na lehátku nebo si jen tak příjemně nechat zchladit tělo.

Krycí plachty na bazény Chlorito mají za úkol chránit především hladinu vody a to před nečistotami.

bazén žena leží

Jakmile hladinu vody zakryjete, je jasné, že do ní nebudou padat nečistoty z okolí a to je právě ten faktor, který je žádoucí. Nemusíte pak hodinu běhat se síťkou kolem bazénu a lovit nečistoty. Kvůli různým nečistotám a nejsou to jenom nečistoty z okolí, jako jsou listy, větvičky, kousky trávy a rostlin nebo hmyz, který napadá do bazénu, ale i různé další například z našeho těla, když se projdeme po čerstvě posekané trávě nebo po písku ještě předtím, než do bazénu vstoupíme, se voda znehodnocuje a kvůli tomu ztrácí své původní optimální vlastnosti jako hodnotu pH nebo chloru, proto pak musíme přidávat i spoustu čisticích přípravků a různé další chemie do bazénu, abychom tyto hodnoty vyrovnali. Z těchto důvodu je opravdu dobré brát velký zřetel na to, abychom zakrývali vodní plochu a dbali na to, aby voda zůstala čistá. Odmění se nám dlouhým užíváním. Po celou sezónu nebude voda zelená nebo špinavá, ale bude krásně průzračná.